fbpx

Niedawno gościliśmy w Szkole Mentis grupę rekonstrukcji historycznej zajmującą się okresem największego polskiego zrywu powstańczego „Powstania Styczniowego” .

Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 160. rocznicy wybuchu polskiego czynu zbrojnego. Spotkanie było okazją do żywej lekcji historii. Uczniowie klas IV-VIII mogli zobaczyć stroje z okresu zrywu, modę powstańczą, posłuchać o zwyczajach i rysie historycznym tamtego okresu.

Pod koniec zajęć mieliśmy okazję do zadawania pytań, zobaczenia replik uzbrojenia oraz mundurów, a także przygotowanej przez grupę rekonstrukcji historycznej niespodzianki.

Dziękujemy Panu Hubertowi Bojarskiemu i grupie rekonstrukcji – Projekt Historyczny – Konspiracja.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia #LaboratoriaPrzyszłości

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close