„Prostota wyzwala kreatywność”- oto motto można ukuć po wczorajszym dniu w świetlicy Mentis (zresztą nie po raz pierwszy w naszych szkolnych dziejach). Na początku była mąka, sól i woda oraz hasło „walentynkowy tydzień trwa”… a potem nastąpiły 4 godziny zabawy, mieszanek, chlapanek, odbijanek, bałaganu, śmiechu, powtarzanek: „nie zjadaj masy solnej” (no mamy kilku wielbicieli tejże).

Oczywiście też ćwiczyliśmy umiejętność sprzątania po chaosie twórczym (na razie na piąteczki zasługują panie wychowawczynie… ale sytuacja jest rozwojowa☺). Do tego, pan Nie Newton doprawdy zrobił dużo dla naszych wrażeń sensorycznych.

Magia masy z mąki ziemniaczanej i wody wymiata. Nobel dla wynalazcy cieczy „nienewtonowskiej”!

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close