Po zimowej przerwie szkolni ogrodnicy ruszyli z ochotą do działania (tzn. od września stale dbali o rośliny doniczkowe w salach – nie zapadli w zimowy sen).

Zasiewy i zasadzenia czasem utrudniała zmienna marcowa pogoda, w tym silny wiatr, ale daliśmy radę. Część nasion znalazła się w malowanych przez dzieci eko-doniczkach. Teraz pozostaje tylko regularnie podlewać i cierpliwie czekać na wschody ozdobnych traw, złocienia pospolitego, słoneczników, goździków, cynii oraz wielu innych kwiatów. Będzie też szczypiorek i koperek, i to już niebawem.

Na marchewkę trzeba poczekać trochę dłużej, ale cierpliwość zostanie nagrodzona zdrową przekąską. W przyszłym tygodniu kolejne zasiewy!!! Zapraszamy dzieci i dorosłych do obserwowania zmian zachodzących w naszym wiosennym ogródku na tarasie przy „zerówce”.

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close