fbpx

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w zajęciach pokazowych w ramach projektu „Rozwój dzieci poprzez teatr”. Poprowadzi je w naszej szkole aktor Przemysław Kaczyński.

Zajęcia pokazowe zaplanowaliśmy na 14 października w dwóch grupach:

  • Klasy 0-3 godz. 16:00 – 16:45
  • Klasy 5-8 godz. 16:50 – 17:35

 

O projekcie

Już od najmłodszych lat każdy z nas odgrywa przeróżne role. Najczęściej udajemy kogoś innego chcąc uniknąć krytyki, potępienia lub odrzucenia. Nakładamy rozmaite maski by przetrwać. Po wielu latach życia w nieprawdzie zdarza się, że zapominamy kim tak naprawdę jesteśmy. Jak odnaleźć zatem siebie z powrotem? Teatr jest wspaniałym miejscem do sięgnięcia w głąb siebie i pokazania swoich prawdziwych uczuć.

W przypadku dzieci ten proces jest dużo łatwiejszy, ponieważ  dzieci, mimo różnych obaw, są naturalne i szczere.

Zajęcia, które Przemysław Kaczyński prowadzi z dziećmi od sześciu lat składają się z ćwiczeń teatralnych, ćwiczeń z Dramy (z projektu Young Theatre) i ćwiczeń, które stworzył na podstawie swojej pracy z dziećmi. Są to ćwiczenia rozwijające wyobraźnię, ćwiczenia na przełamanie nieśmiałości, ćwiczenia z improwizacji i ćwiczenia z techniki mowy. Celem jest rozwój dzieci poprzez teatr.

O prowadzącym

Nazywam się Przemysław Kaczyński. Urodziłem się 1 kwietnia 1972 r. w Lidzbarku Warmińskim. Mam 48 lat. W 1991 r. ukończyłem Studio Aktorskie przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W 1998 r. ukończyłem Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Aktorskim.

W latach 1998-2012 pracowałem w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Grałem również gościnnie w Teatrze na Woli i w Teatrze Studio w Warszawie. Grałem w teatrach TV, filmach i serialach. (w reżyserii m. innymi Zbigniewa Zapasiewicza, Macieja Englerta, Janusza Morgensterna, Izabelli Cywińskiej czy Agnieszki Glińskiej).

W latach 1999-2007 byłem asystentem prof. Andrzeja Łapickiego w Akademii Teatralnej w Warszawie. W WSKiMS im. Jerzego Giedroycia w Warszawie  uczyłem na Wydziale Aktorskim “scen aktorskich”. Uczyłem również  “pracy nad rolą” w Szkole Aktorskiej Machulskich w Warszawie. Wiele razy prowadziłem warsztaty aktorskie dla młodzieży np. na Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „Mały Azyl” w Warszawie. Przez lata byłem członkiem jury na konkursach recytatorskich dzieci i młodzieży.

Pracowałem przez 3 lata w firmie Act and Play prowadząc zajęcia z Dramy dla dzieci w wieku 6-11 lat. Prowadziłem warsztaty teatralne dla dzieci w DK Świt w W-wie, MOK w Józefowie, Klubie Kultury Gocław w W-wie i WCK w W-wie, w MOK w Legionowie, w MOK w Kobyłce i w OCK w Otwocku.

Jestem autorem bajek dla dzieci pt. ”Zakochani w gęsi” i “Ucieczka z piórnika”, które wyreżyserowałem i które gram z grupą aktorów na scenach całej Polski.

People photo created by freepik – www.freepik.com

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close