fbpx

„Pandemia, stres, strach, izolacja, zdalna edukacja i brak kontaktu z rówieśnikami powodują, że coraz więcej młodych ludzi uważa, że jedynym rozwiązaniem ich sytuacji jest odebranie sobie życia.

Policyjne statystyki samobójstw wśród młodych w ubiegłym roku poszybowały w górę” – pisze „Rzeczpospolita”, dla której komentarza w tej kwestii udzieliła Marta Bańkowska, współwłaścicielka szkoły Mentis.

Dzieci przyzwyczajone są, że w internecie nagrodę otrzymuje się bardzo szybko. Jeśli jednak ich działania nie spotkają się z aprobatą, dziecko szybko się załamuje. W szkole online nie brakuje także przemocy rówieśniczej. Z takimi sytuacjami trudno radzą sobie zwłaszcza te dzieci, które nie mogą liczyć na wsparcie w domu. Pandemia i zamknięcie na małych przestrzeniach uwypuklają problemy rodzin – mówi Marta Bańkowska.

 

Więcej w „Rzeczpospolita”, 8 marca 2021

08 03 RZ 1 A 001 KO 3 scaled - W pandemii rośnie liczba samobójstw wśród dzieci | "Rzeczpospolita"

Rzeczpospolita strona 1

Czytaj tutaj >>>

 

08 03 RZ 1 A 003 KO 1 scaled - W pandemii rośnie liczba samobójstw wśród dzieci | "Rzeczpospolita"

Rzeczpospolita strona 3

Czytaj tutaj >>

 

Tekst ukazał się także na łamach czasopisma „Mamo to ja” >>

 

 

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close