fbpx

Nasza szkoła bierze udział w Projekcie Naukowe Dociekania, prowadzonym przez Stowarzyszenie Strefa Wzrostu. To holistyczny program rozwijający krytyczne myślenie i pasję poznawczą skierowaną na działalność naukową.

Projekt stanowi odpowiedź na ogromną potrzebę wsparcia dzieci w II etapie edukacyjnym w zakresie efektywnej nauki, opartej na interdyscyplinarnych metodach pracy. Projekt opiera się na dwóch metodach edukacyjnych; dociekaniach filozoficznych (Philosophy for Children) i eksperymentowaniu (Inquiry Based Science Education).

Szczegóły przedsięwzięcia:

1. W ramach projektu przeprowadzony zostanie webinar “Myśl jak Naukowiec”. To 30 minutowy webinar live dla każdej z klas biorących udział w projekcie. Na spotkaniu Uczniowie zostaną wdrożeni w sposób realizacji projektu, a także organizatorzy wskażą na najważniejsze zadania jakie czekają nas przez najbliższy czas i tematykę poszczególnych spotkań.

2. Raz w tygodniu dla Uczniów biorących udział w projekcie zostaną przygotowane pakiety materiałów (filmiki, treść pisana, zadania i inspiracje) w zakresie 4 obszarów: Kosmos, Ziemia, Społeczeństwo, Człowiek.

3. Prowadzony będzie monitoring postępów w działaniach Uczniów oraz konsultacje. Uczniowie w trakcie i po wykonaniu pracy mają możliwość kontaktu z Trenerem, a także Trener będzie monitorował realizację zadań i tworzył informację zwrotną dla Uczestników, w różnych formach (nagranie, tekst, infografika, ćwiczenia, quizy, czaty dyskusyjne).

4. Webinar live “Bądź jak naukowiec” to spotkanie live z biotechnologiem-biochemikiem specjalizującym się w badaniach metabolicznych i enzymologii pracującym na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego w Zakładzie Regulacji Metabolizmu. Opowie on o cechach naukowca, które są niezbędne do pracy w świecie nauki, na czym polega praca naukowca, o etyce zawodu naukowca.

Więcej o projekcie:

https://strefawzrostu.org/
https://www.facebook.com/StowarzyszenieStrefaWzrostu/

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close