fbpx

Szanowni Państwo! Pragniemy dzisiejszą wiadomością podsumować wczorajszą akcję i finał naszej zbiórki, wyrażając Państwu słowa uznania i wdzięczności 💙💛

W dniu wczorajszym przy współpracy z przedszkolem Przedszkole Dwujęzyczne Kids Love Dreams wyruszyliśmy o godzinie 9:30 w drogę w kierunku Hrubieszowa siłami pięciu samochodów, w tym jeden dostawczy. Na miejscu byliśmy około godziny 14:00, rozpoczynając rozładunek przygotowanych przez Rodziców, Uczniów i Nauczycieli paczek. W dalszej kolejności zgłosiliśmy gotowość zabrania w drogę powrotną osób z Ukrainy chętnych do podróży do Warszawy lub okolic. Uczestniczyliśmy na miejscu w przeładunku zebranych darów i paczek oraz ich selekcji oraz segregacji. W drogę powrotną do Warszawy wyruszyliśmy przed godziną 18:00, zabierając ze sobą 25 osób narodowości ukraińskiej.

Wczorajszy dzień był pełen wzruszeń, wyzwań. Na miejscu mogliśmy zaobserwować skalę potrzeb i ilość osobistych dramatów. Pragniemy wyrazić całej mentisowej społeczności ogromne słowa uznania i wdzięczności. W ciągu dwóch dni zbiórki doświadczyliśmy ogromnej skali zaangażowania i zrozumienia potrzeb ze strony Nauczycieli, Rodziców i Uczniów. Jesteśmy przekonani, że to wspaniała lekcja, empatii, zrozumienia, wrażliwości dla naszych uczniów i nas wszystkich. Cieszymy się z szerokiego zaangażowania począwszy od najmłodszych uczniów, którzy rezygnowali z kieszonkowego, prosili o pomoc rodziców, przynosili paczki i podarunki do szkoły.

Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę Dyrekcji Przedszkole Dwujęzyczne Kids Love Dreams, Michała Budnickiego, Miłosza Dąbrowskiego którzy wspólnie z nami wyruszyli we wczorajszą podróż angażując się na miejscu w pomoc i zabierając w drogę powrotną rodziny doświadczone wojną w swoim kraju.

Jednocześnie pozostajemy w kontakcie z sześcioosobową rodziną z Ukrainy, która przebywa w Warszawie.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w miarę możliwości w zorganizowaniu miejsca pobytu dla dwójki dzieci i czterech dorosłych kobiet. Poszukujemy pracy dla dwóch kobiet w wieku 23 i 46 lat.

My ze swojej strony zorganizujemy dla rodziny zajęcia z języka polskiego, dlatego zależy nam zwłaszcza na w miarę niedalekiej od Szkoły Mentis lokalizacji.

W razie możliwości pomocy prosimy o kontakt z sekretariatem Szkoły MENTIS 693-010-200.

Pozdrawiamy i jeszcze raz serdecznie
Dyrektorzy Szkoły Mentis
Damian Ściseł i Michał Kapłon

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close