fbpx

Klasa trzecia zna już wszystkie zasady pisania listów. Wiemy, że to trochę zapomniana czynność, ale chcieliśmy wykorzystać swoje umiejętności.

Nawiązaliśmy współpracę z klasą trzecią, która ma swoją szkołę na Pomorzu. Zastanawialiśmy się, co można napisać do osoby, której się nie zna i o co ją zapytać.

Poznaliśmy imiona naszych korespondencyjnych znajomych. Każdy wybrał sobie jedno imię i przystąpił do pracy. Uczniowie byli bardzo podekscytowani. Starali się opowiedzieć kilka słów o sobie, ale jednocześnie dowiedzieć się jak więcej o osobie do której piszą.

Nie mogą doczekać się wyjścia na pocztę i wysłania swoich listów!

 

 

Listy trzecioklasistów schowane do kolorowych kopert, razem ze swoimi właścicielami wyruszają teraz w podróż. W trakcie wyprawy do urzędu pocztowego rozglądamy się dookoła, szukając oznak nadchodzącej jesieni.

Po niedługim spacerze docieramy na miejsce. W okienku pocztowym przywitała nas Pani, u której kupiliśmy kopertę. Umieściliśmy w niej wszystkie listy, a następnie napisaliśmy adres szkoły, do której mają dotrzeć. Dziewczynki kupiły odpowiednie znaczki, przykleiły i oddały do wysyłki.

Listy wyruszyły w dalszą podróż, a my wracamy na Piwoniową.

 

 

Doszły!!!

Podczas wysyłania listów, przykleiliśmy na kopercie naklejkę „Priorytet”. Trzeciej klasie bardzo zależało, żeby przesyłka doszła jak najszybciej. Udało się. Nasi korespondencyjni znajomi otrzymali nasze listy.

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close