fbpx

Najmłodsi uczniowie Szkoły Mentis brali udział w lekcji muzealnej Muzeum Historyczne w Legionowie pt. „W krainach lodu i książek – rzecz o Alinie i Czesławie Centkiewiczach”.

Mieli okazję poznać ciekawe historie na temat ich dalekich wypraw na tereny polarne. Tam ci znani podróżnicy i pisarze doświadczyli wielu przygód, które stały się motywami licznych książek dla dzieci.
Zobaczyliśmy niezbędny ekwipunek I Polskiej Wyprawy Polarnej, na którą wyruszył Czesław Centkiewicz w 1932 r. na Wyspę Niedźwiedzią. To była bardzo ciekawa lekcja!

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close