fbpx

Naszą ekspertką od obiektów obcego pochodzenia jest Blanka z klasy 7a, która na lekcji fizyki wygłosiła referat o tajemniczym przybyszu z daleka nazwanym z języka hawajskiego „Oumuamua”. Blanka uczęszcza na zajęcia Koła Astrobiologii, a astronomia i astrofizyka są jej pasją .

Oumuamua przybył do Układu Słonecznego „z zewnątrz”, czyli z innego układu gwiezdnego  i nie dość, że obrał trajektorię, która przebiegała zadziwiająco blisko planet wewnętrznych, a w szczególności Ziemi, to jeszcze oddalając się od Słońca, nie zwalniał – jak nakazuje fizyka – ale zaczął przyspieszać.
Prędkości o jakich mowa od początku wykraczały poza możliwości współczesnej techniki, nie było czasu, żeby przechwycić ten obiekt, odwiedzić go albo nawet „dogonić”.

Cóż, ludzkość jeszcze nie dorosła – wolimy marnować energię, siły i życie w bezsensownych wojnach.

Istnieją bardzo poważne przesłanki, żeby sądzić, że „Oumuamua” to pierwszy zaobserwowany przez na obiekt stworzony przez obcą inteligencję. Tak wiele zagadek, a tak mało danych!

Zainteresowanych tematem odsyłamy do poniższych materiałów:

TED – https://www.youtube.com/watch?v=rfi3w9Bzwik
Podcast (reklama sponsora na początku) – https://www.youtube.com/watch?v=W8qAZy7ye6M

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close