fbpx

Nasz kolejny projekt e-twinnig realizowaliśmy ze szkołą z Francji, od kwietnia na lekcjach języka niemieckiego w klasie 8.

Tytuł projektu „Wie nachhaltig bist du?” czyli o świadomości ekologicznej (Nachhaltigkeit – zrównoważony rozwój). Nachhaltigkeit to modne słowo, nie ma odpowiednika po w języku polskim – ogólnie to świadomość jak nasze codzienne zachowanie wpływa na środowisko.

Na stronie Instytutu mamy informacje z których korzystaliśmy – strona też jest po angielsku, możecie obejrzeć sami: https://www.goethe.de/prj/stg/en/nac.html
Nasi uczniowie najpierw nagrywali filmiki o sobie, które zamieszczane były na platformie eTwinning Polska . Następnie nasi uczniowie wybrali temat i przygotowywali na lekcjach prezentacje oraz ankiety.

W międzyczasie poznaliśmy uczniów z Francji, oglądaliśmy ich prezentacje i pisaliśmy komentarze. Efekty pracy naszych uczniów opublikowane są na platformie Twin Space. Było to świetne podsumowanie na zakończenie klasy 8.

received 718973269155684 - Kolejny projekt eTwinning. Ekologiczna współpraca z francuską szkołą

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close