fbpx

W marcu rozpoczął się nabór do szkół podstawowych. Wybór szkoły to duże wyzwanie dla rodziców.

Szkoła jest bardzo ważną częścią życia dziecka, gdyż spędza w niej ono sporą część najwcześniejszych lat swojego życia, to tu zawiązuje pierwsze przyjaźnie, spotyka się z różnymi sytuacjami i osobami, ucząc się życia.

Czym się kierować podczas wyboru szkoły podpowiada Marta Bańkowska, psycholog i współwłaścicielka szkoły Mentis w rozmowie z MarketNews24, cytowana przez Dziennik Gazeta Prawna.

„Warto zadać sobie pytanie. Czego tak naprawdę oczekuję od szkoły, co chciałbym by moje dziecko wyniosło ze szkoły. Co jest dla mnie istotne. Czy jest to rozwijanie talentów, czy typowa wiedza książkowa i przygotowanie do egzaminu, czy może to relacje, które dana społeczność szkolna tworzy, czy rozwijanie kompetencji miękkich, czyli wyposażanie dziecka w umiejętności przydatne w życiu dorosłym?” – podkreśla Marta Bańkowska.

Więcej praktycznych rad w wywiadzie

 

 

Materiał ukazał się również tutaj:

Artykuł na portalu Twojemiasto.pl >>

Artykuł w „Dziennik Gazeta Prawna” >>

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close