fbpx

Czy umiemy odpowiedzieć na pytanie ile mamy wzrostu?

Otóż nie jest to takie proste. Klasa 4a przekonała się, że wyniki są różne, a Grupa Badawcza Mentis potwierdziła hipotezę, że człowiek jest wyższy, kiedy leży.

Wiele czynników ma wpływ na wielkość tej różnicy wzrostu (między pozycją poziomą a pionową), jednak możliwe, że niektóre z nich się znoszą i w efekcie nie zauważyliśmy, żeby różnica wzrostu dla osób wysokich była większa niż dla niskich.

Wielkoludy są z reguły starsze i elastyczność ich krążków międzykręgowych może być mniejsza…

Najbardziej jednak prawdopodobne, że w warunkach naszych doświadczeń nie byliśmy w stanie zauważyć subtelnych efektów.

Grupa Badawcza uzyskała bardzo ciekawe wyniki, a rodzice niektórych uczniów dowiedzieli się ile wzrostu mają ich pociechy (i to nawet w pozycji leżącej ).

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close