Kto powiedział, że wykresy ruchu nie mogą być kolorowe?

Czytanie diagramów i wykresów to kluczowa umiejętność. Najlepiej się jej nauczyć samemu tworząc takie wykresy, albo wymyślając historyjkę, którą wykres przedstawia.

Uczniowie klasy 7a sprawnie uporali się z zadaniem – niektóre historyjki były bardzo ciekawe… a to ktoś wywrócił się na rowerze i jego prędkość spadła do zera… a to znowu na tory kolejowe przewróciło się drzewo i dlatego pociąg miał opóźnienie…

Jedna z najlepiej ocenionych prac zawierała historyjkę nauczyciela fizyki, który pojechał na Hawaje, aby skosztować naturalnego soku z egzotycznych owoców… i zaraz potem wrócił do szkoły, żeby nie spóźnić się na lekcje.

Nie wiadomo, czy temat i osoba bohatera historyjki wpłynęły na ocenę pracy, ale estetyka wykonania na pewno tak.

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close