fbpx

26 września obchodziliśmy w Mentis Europejski Dzień Języków Obcych!

Obchody Europejskiego Dnia Języków mają zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie. To okazja do:

  • popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie,
  • promowania różnorodności językowej i kulturowej,
  • zachęcania ludzi w różnym wieku do nauki języków.

W naszej szkole tego dnia, jak co roku, można było tego dnia usłyszeć różne języki świata, skosztować specjałów typowych dla różnorakich kuchni, poznać kulturę oraz tradycję innych krajów i – co najważniejsze – dobrze się pobawić!

Tak wyglądały przygotowania do obchodów tego ważnego wydarzenia:

W klasach 0-3 uczniowie przygotowali ciekawe prezentacje m.in. na temat: hieroglifów egipskich, najsłynniejszych miast w Hiszpanii, czy włoskich przysmaków. Można było także zatańczyć grecką zorbę oraz nauczyć się włoskich zwrotów.
Bawiliśmy się wyśmienicie!!

Zobaczcie ile radości naszym zerówkowiczom sprawiło odtańczenie tańca Zorby. To taniec, który stworzono na potrzeby popularnego filmu „Grek Zorba”, a który nawiązuje do autentycznych greckich tańców ludowych.

Oto fotorelacja z European Day of Languages, tym razem w klasach 5-8!

Każda z klas szukała odpowiedzi na pytania z wybranych dziedzin na temat danego kraju. Praca zespołowa była tu kluczem do sukcesu! 🙂 Odwiedziliśmy Zjednoczone Emiraty Arabskie, Włochy, Stany Zjednoczone, Belgię, Wielką Brytanię oraz Monako. Uczniowie mogli także wykazać się swoją wiedzą na temat Niemiec i Hiszpanii.

Dawka ogromnej wiedzy i super zabawa w jednym!! 🙂

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close