To już po raz 6 w Mentis odbył się Dzień Kultury Niemieckojęzycznej!

Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (publiczność w maseczkach) oraz z podziałem na klasy, ale i tak była wspaniała zabawa!

Na początku zaprosiliśmy uczniów klas 1-2. Ich starsi koledzy, którzy uczą się niemieckiego przygotowali dla nich naukę tego języka, piosenki i filmiki z gotowaniem.

Dla starszych klas przygotowaliśmy prezentacje, filmy i grę kahoot (przygotowaną przez uczniów klasy 7b).

Na szczególną uwagę zasługują filmy kulinarne przygotowane przez Oresta i Kubę z klasy 6 oraz Rafała z 7a i Roberta i Adasia z klasy 5. W zeszłym roku chłopcy przygotowali Kartoffelsalat i Apfelstrudel w szkole (TUTAJ możecie zobaczyć relację), obecnie ze względu na obostrzenia – przygotowali potrawy w domu i zaprezentowali nam filmy!

Było dużo zabawy, nauki języka niemieckiego wiadomości o krajach niemieckojęzycznych oraz kulinarne filmy. Deutsch ist super !

Oto fotorelacja z wydarzenia: