fbpx

To już po raz 6 w Mentis odbył się Dzień Kultury Niemieckojęzycznej!

Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa (publiczność w maseczkach) oraz z podziałem na klasy, ale i tak była wspaniała zabawa!

Na początku zaprosiliśmy uczniów klas 1-2. Ich starsi koledzy, którzy uczą się niemieckiego przygotowali dla nich naukę tego języka, piosenki i filmiki z gotowaniem.

Dla starszych klas przygotowaliśmy prezentacje, filmy i grę kahoot (przygotowaną przez uczniów klasy 7b).

Na szczególną uwagę zasługują filmy kulinarne przygotowane przez Oresta i Kubę z klasy 6 oraz Rafała z 7a i Roberta i Adasia z klasy 5. W zeszłym roku chłopcy przygotowali Kartoffelsalat i Apfelstrudel w szkole (TUTAJ możecie zobaczyć relację), obecnie ze względu na obostrzenia – przygotowali potrawy w domu i zaprezentowali nam filmy!

Było dużo zabawy, nauki języka niemieckiego wiadomości o krajach niemieckojęzycznych oraz kulinarne filmy. Deutsch ist super !

Oto fotorelacja z wydarzenia:

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close