fbpx

Już po raz siódmy w Szkole Mentis odbył się Dzień Kultury Niemieckojęzycznej!

W tym roku w programie mieliśmy: prezentacje o krajach niemieckojęzycznych, skecze, piosenki, oraz gościa specjalnego z Niemiec – Sophie Hinz!

Uczniowie z grup niemieckich mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe, a Sophie opowiadała o typowych daniach pochodzących z krajów niemieckojęzycznych. Orest z klasy 7 nagrał dla nas kulinarny film o Kaiserschmarrn, a dziewczynki z klasy 3 i kółka niemieckiego zaśpiewały i zatańczyły do piosenki „Brüderchen, komm, tanz mit mir”.

Było jak zawsze dużo zabawy, nauki języka niemieckiego, wiadomości o krajach niemieckojęzycznych, kulinarny film oraz piosenki. Deutsch ist super!

 

 

Pobierz bezpłatny ebook

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. Więcej infomacji

Ustawienia plików cookie na tej stronie są ustawione na „zezwalanie na pliki cookie”, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość przeglądania. Jeśli nadal będziesz korzystać z tej witryny bez zmiany ustawień plików cookie lub klikniesz „Akceptuję” poniżej, wyrażasz na to zgodę.

Close