Jarosław Gorczyca

DYREKTOR POLSKO-ANGIELSKIEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ PRZY ULICY SŁODKIEJ 2

Z wykształcenia jest nauczycielem i psychologiem. Te umiejętności oraz jego doświadczenie zawodowe, w zakresie zarządzania i pracy nad rozwojem kompetencji, wykorzystuje jako lider zespołu wyzwalającego potencjał zgromadzony w dzieciach, które zostały powierzone nam pod opiekę.

Jego misją jest tworzyć miejsce, w którym będą panowały najlepsze warunki do tego, aby Dzieci rozwijały się w sposób najbardziej dla nich odpowiedni. Biorący pod uwagę ich indywidualność, ich marzenia oraz poszanowanie ich godności, jednocześnie podkreślając potrzebę okazywania szacunku innym ludziom i harmonijnej współpracy w grupie. Chce, aby uczniowie Mentis byli przygotowani do życia, tu i teraz oraz w przyszłości, która w XXI wieku, stawia przed nami wszystkimi ogromne wyzwania.

Jest mediatorem rodzinnym, co wykorzystuje do tego, aby pomagać rozwiązywać konflikty, które są nieodłącznym elementem życia i bez których nie ma możliwości zaspokojenia różnych potrzeb. Szkoła przez niego kierowana ma być miejscem, w którym "Stanowczo, łagodnie, bez lęku"* mówi się o tym, co chce się osiągnąć oraz o tym co boli, co przeszkadza w tym, aby być szczęśliwym. Miejscem, w którym otwarcie mówi się o wszystkim.

Jego pasją jest obcowanie z różnymi formami życia kulturalnego (książka, teatr, film, muzyka, fotografia, etc.) oraz sport (pływanie, rower, żeglarstwo). Uwielbia piesze i rowerowe wędrówki, szczególnie w Puszczy Białowieskiej.

 

*"Stanowczo, łagodnie, bez lęku" - tytuł książki Marii Król-Fijewskiej.