Grzegorz Adaszewski

Nauczyciel Informatyki, ul. Słodka 2, ul. Piwoniowa 18

W życiu kieruje się wieloma dewizami. Jedna z ważniejszych brzmi: „ Dobro dziecka jest najważniejsze”. Uważa, że ponad 50% problemów świata dałoby się rozwiązać szybko, gdyż wszystko zależy od ludzi.  Marzy mu się, aby obserwowany świat był czymś więcej niż zbiorowiskiem ludzi. Wśród ludzi ceni i wymaga uczciwości.

Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Naukowo interesuje go problematyka zdolności, kreatywności i twórczości dzieci. Napisał już na ten temat 5 artykułów, które ukazały się w książkach naukowych.  W zawodzie natomiast   pragnie ukazywać wady i zalety pracy przy komputerze. Lubi wyszukiwać programy, które można wykorzystać w różnych dziedzinach życia. Nie lubi ograniczać się do jednej z dziedzin informatyki, gdyż w zależności od potrzeb wykorzystuje po trochu każdą z nich.

Celem jaki postawił sobie na najbliższe lata jest promocja Shogi, czyli japońskich szachów. Uważa, że dziecko powinno rozwijać się wszechstronnie. Nie można zaniedbywać zarówno zalet jak wad. Ważne jest zarówno zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Shogi uczyła go m.in. obecna mistrzyni europy-Karolina Styczyńska. Do swoich osiągnięć w Shogi zalicza on między innymi otrzymanie wyróżnienia podczas mistrzostw europy w blitzu(w błyskawicznych Shogi), uzyskanie tytułu mistrza Polski w Shogi Dobutsu(uproszczonej wersji Shogi), a także możliwość udziału metodycznych warsztat prowadzonych przez profesjonalistkę w Shogi- panią Madoke Kitao. Jest także instruktorem gier japońskich w Soto- Dalekowschodnim Centrum Kulturalno-Sportowym. Shogi to z jednej strony pasja, z drugiej wewnętrzny obowiązek powiązany  z wykonywanym zawodem.

Prywatnie podróżnik, fan gier planszowych, gier umysłowych, gier komputerowych, gitarzysta, amatorski kompozytor piosenek i miłośnik odkrywania samego siebie.