Dorota Chudzik

Nauczyciel języka angielskiego

Filolog angielski i polski oraz specjalistka w zakresie public relations. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Ponadto brała udział w licznych kursach specjalizacyjnych w ramach Studium Doskonalenia Językowego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W miesiącach letnich prowadzi kursy języka polskiego jako obcego dla obcokrajowców.
 
W czasie studiów filologicznych współpracowała ze szkołami językowymi oraz działem miejskim „Gazety Krakowskiej” i TVP 3 Kraków. Kolejny etap jej kariery zawodowej to dział farmaceutyczny międzynarodowej agencji PR, gdzie miała codzienny kontakt z  anglojęzycznymi klientami.
 
Jednak to właśnie uczenie najmłodszych daje jej ogromną satysfakcję i jest wspaniałym wyzwaniem. Dlatego też nawiązała współpracę z warszawskimi przedszkolami i szkołami dwujęzycznymi, gdzie w ramach własnej szkoły językowej prowadziła regularne zajęcia i była metodykiem. Jest także autorką programów dla placówek dwujęzycznych opartych na immersji językowej oraz kontakcie z native speakerem języka angielskiego. W swej pracy hołduje zasadzie: ‘Teachers are born, not made’.
 
W grupach, które uczy nie daje gotowych rozwiązań, uważa że prawdziwy nauczyciel jest w stanie poprowadzić ucznia tak, by to on stał się odkrywcą. Język angielski jest u niej narzędziem do poznawania świata, a nie serią kilkunastu unitów, które trzeba przerobić na czas.

Prywatnie mama dwóch córek: Julci i Basi. Uwielbia spędzać czas z rodziną, szczególnie w polskich górach i ukochanej Toskanii.