Agnieszka Skrzypczyk

język angielski kl II i III ul. Słodka 2

Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu oraz filologię nauczycielską pierwszego stopnia na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją praktykę nauczycielską realizowała dzięki programowi Asystentura Comeniusa, sponsorowanego przez Unię Europejską w prywatnej bilingwalnej szkole Collège et Lycée Moncade Jeanne d'Arc we Francji gdzie uczyła języka angielskiego, prowadziła warsztaty międzykulturowe oraz uczestniczyła w konferencjach edukacyjnych.

W czasie studiów aktywnie działała w stowarzyszeniach i fundacjach edukacyjnych. Przygodę z edukacją nieformalną i międzykulturową rozpoczęła dzięki programowi LifeLong Learning koordynując wymiany młodzieżowe Youth in Action oraz EVS, m. in do Niemiec, Turcji, Serbii, Portugalii i Ukrainy. Autorka projektów edukacyjnych w programie 'Działaj Lokalnie' dla dzieci i młodzieży oraz współautorka programu 'English Teaching' w gminie Krośnice organizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolność. Laureatka w projekcie 'Cyber Ręka Lidera 2010' dla zdolnych liderów z województwa Dolnego Śląska. Wraz z innymi entuzjastami tworzyła Stowarzyszenie Nota Bene prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz ucząc języka angielskiego.

Przygodę z nauczaniem kontynuuje od 7 lat - najpierw w projektach, następnie w firmach lektorskich w przedszkolach oraz szkole podstawowej. Pracując jako animator prowadziła zajęcia dla dzieci z zakresu Zabaw Fundamentalnych pod Instytutem Nowoczesnej Edukacji. Wieloletni opiekun kolonijny w Polsce, pracowała z dziećmi również na obozie Camp Hazen YMCA w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie miesiące spędziła również w USA w programie edukacyjnym au-pair, pracując z dziećmi i uczestnicząc w kursach z zakresu child development oraz power food for the brain.

Żywo interesuje się edukacją przyszłości oraz technikami przyśpieszonego uczenia. Kocha podróże i sport, na swoim koncie ma 4 miejsce w skoku w dal w Ogólnopolskich Zawodach Lekkoatletycznych w kategorii junior. Po studiach zrealizowała swoje marzenie poświęcając kilka miesięcy na misji humanitarnej z organizacją Heart's Home w ubogich dzielnicach południowych Włoszech. Mocno wierzy, że pasja i serce wkładane w codzienne życie sprawiają, że świat staje się lepszy.