logo szkoły Mentis

Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa Mentis
u l .   S ł o d k a

Białołęcki Festiwal Książki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pozytywne strony”

czyli

prawdziwa uczta dla młodszych, trochę starszych i tych całkowicie dorosłych miłośników książek

O korzyściach zaznajamiania Najmłodszych z wartościami niesionymi przez literaturę wiedzą wszyscy – a najwięcej Rodzice, którzy czytają książki swoim Pociechom, a także wspierają Je w trakcie nauki samodzielnego poznawania zawartego w okładkach bogactwa. Bez wątpienia propagowanie wartości literatury wśród Dzieci jest także jednym z najważniejszych motywów w pracy pedagogów.

Już w sobotę, 7 kwietnia, na terenie naszej dzielnicy odbędzie się Białołęcki Festiwal Książki Dziecięcej i Młodzieżowej „Pozytywne strony”, który co roku skupia wokół siebie młodszych, nieco starszych, a także całkiem dorosłych miłośników literatury. Jest to wspaniała możliwość do kilkugodzinnego obcowania ze słowem pisanym. To okazja do zapoznania się z  nowościami wydawniczymi i najbardziej wartościowymi książkami dla dzieci i młodzieży, możliwość uczestniczenia w warsztatach, prelekcjach, konkursach literackich czy wreszcie spotkań z autorami książek dla Dzieci i Młodzieży (w tym z Ewą Chotomską, Justyną Bednarek, Przemysławem Wechterowiczem czy Ewą Karwan-Jastrzębską). W trakcie imprezy odbędą się ponadto całodzienne warsztaty z czerpania papieru i wykonywania ozdobnych pieczęci.

Festiwal „Pozytywne strony” to kulturalna propozycja spędzenia czasu z książką w ręku dla całej rodziny. Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy już 7 kwietnia (sobota) w godz. 10.00-16.00 do Szkoły Podstawowej i Gimnazjum MENTIS przy ul. Piwoniowej 18.

bfk.jpg