Monika Wikiera

Dyrektor Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej oraz Dwujęzycznego Gimnazjum Mentis przy ulicy Piwoniowej 18

Jej głównym celem jest stworzenie takiego środowiska, w którym dzieci otrzymają optymalnie przyjazne i twórcze warunki do jak najlepszego rozwoju. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu podejściu i uskutecznieniu innowacyjnych metod rozwoju, które powodują w dzieciach wzrost świadomości, rozniecają talenty, pasję oraz naturalną ciekawość. Samo napełnianie umysłów wiedzą  - zdecydowanie nie wystarcza. Młode pokolenie potrzebuje takich bodźców i narzędzi , które  potrafią wyzwolić  ich wewnętrzny potencjał oraz kształtować charakter na drodze wkraczania w dorosłość.

Uważa ponadto, że dzieci powinny otrzymywać odpowiedni przykład i wsparcie bezpośrednio od nauczycieli społeczności Mentis, ale także rodziców i opiekunów. Wiadomo bowiem, że czynnikiem najbardziej kształtującym młode pokolenie jest środowisko, w którym najczęściej przebywają.

Jako osoba rozwijająca się w wielu obszarach, łączy w sobie cenne  kompetencje, które zdobyła dzięki solidnemu wykształceniu, zainteresowaniom oraz praktyce zawodowej. Umiejętności te, a także wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania, edukacji  oraz  wdrażania  kompetencji  skutecznie pomagają  w przewodzeniu zespołem odpowiedzialnym za rozwój naszych wychowanków.

Ukończyła Ekonomię, Finanse i Bankowość, Gospodarkę Społeczną, HR Business Partner. Posiada międzynarodowy certyfikat International Coaching Community (ICC) oraz Train The Trainers. 

Interesuje się rozwojem osobistym, rozwojem organizacji, coachingiem oraz mentoringiem.  Jej pasją jest czytanie książek, filmy skandynawskie, malowanie obrazów akrylem oraz sport: jazda na rowerze, nartach i pływanie.