Katarzyna Osiecka

Nauczyciel j. angielskiego ul. Piwoniowa 18

„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

Beverly Conklin

Absolwentka studiów magisterskich na wydziale filologii angielskiej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej, gdzie kształciła się w zakresie metodyki nauczania języków obcych. Doświadczenie zdobyła pracując w Zespole Szkół w Legionowie, gdzie pracowała z uczniami klas I-VI, a także we własnym Centrum Językowym. Posiada bogate doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego na wielu poziomach i w różnych grupach wiekowych (0-99+), gdyż uważa, że na naukę języka nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. 

Jest zwolenniczką zindywidualizowanego podejścia do każdego z uczniów; dobierania odpowiednich metod i technik nauczania do indywidualnych stylów i strategii uczenia się oraz rozwijania wielorakich inteligencji. Ponad wszystko wspiera rozwój autonomicznego uczenia się wśród uczniów, czyli uczy nie tylko języka, ale także tego jak się tego języka uczyć, 

by uczniowie byli w pełni gotowi i chętni do kontynuowania samodzielnej nauki języka w przyszłości, po zakończeniu swojej edukacji. Chętnie sięga po innowacyjne techniki, w tym mnemotechnikę, mind-mapping, promujące rozwój kreatywności, a także kinezjologię edukacyjną i gimnastykę mózgu, które usprawniają proces uczenia się i radzenie sobie ze stresem.

Wolny czas spędza ze swoimi dwiema córeczkami, odkrywając z nimi na nowo świat. Uwielbia literaturę anglojęzyczną, szczególnie humorystyczne książki o podróżach autorstwa Bill'a Brysona. Interesują ją także teatr, yoga i psychologia