Anna Wałowska

Wicedyrektor Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej przy ulicy Piwoniowej 18

W swojej pracy kieruje się słowami Janusza Korczaka: „Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział, nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło, a żeby go coś naprawdę zajmowało”.

Jest nauczycielem matematyki od 10 lat. W przeciągu swego stażu pracy poznała różne środowiska szkolne, a w nich codzienne problemy dzieci i młodzieży. Pracowała z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, dzięki czemu wie, jak ważna jest indywidualizacja procesu nauczania. Lata szkolne to niezapomniany czas, w którym należy  rozbudzać  w dzieciach pasje i zainteresowania, rozwijać ich zdolności i wspierać w dążeniu do wyznaczonych celów. Nic tak nie motywuje do działania jak radość z sukcesów, nawet tych najmniejszych.

Jest absolwentką Wydziału Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku oraz absolwentką Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Finansów Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Ukończyła również Kurs kwalifikacyjny dla kierowniczej kadry oświatowej w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, a także Państwową Szkołę Muzyczną I st. Im. M. Kamińskiego w Sierpcu w klasie gitary.

W wolnych chwilach czyta książki, słucha muzyki i spędza czas ze swoją rodzinką.