Anna Dąbrowska

Dyrektor Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej oraz Dwujęzycznego Gimnazjum Mentis przy ulicy Piwoniowej 18

Jest współzałożycielką Szkoły Mentis oraz pełni funkcję Dyrektora szkoły. Jest związana z edukacją dzieci od kilkunastu lat, współtworząc od 2004 roku Polsko-Angielskie Przedszkola „W Stumilowym Lesie” a następnie od roku 2009 - szkoły Mentis, najpierw placówkę przy ul. Słodkiej 2, a rok później placówkę przy ul. Piwoniowej 18.
Jej celem jest tworzenie środowiska, w którym Dzieci i Młodzież spędzają czas twórczo, ambitnie i aktywnie, czują się dobrze i bezpiecznie, uczą się, realizują swoje pasje, wszechstronnie się rozwijają, gdyż każdy obszar rozwoju młodego człowieka jest ważny: edukacyjny, emocjonalny, społeczny, kulturalny, fizyczny. Szkoła to dużo więcej niż edukacja…

Tworzenie takiego miejsca jest możliwe dzięki całemu zespołowi wspaniałych ludzi: kadrze pedagogicznej i administracyjnej, z którymi na co dzień współtworzy codzienne życie szkoły.

 

Praca z Dziećmi jest ciągłą inspiracją i przygodą, od Dzieci wielu rzeczy się uczy i każdego dnia coś w relacjach z nimi zaskakuje ją i zachwyca.

 

Jest absolwentką Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego  w Warszawie oraz Erickson College International The Art & Science of Coaching. Posiada kwalifikacje pedagogiczne, które zdobyła na Kwalifikacyjnym Kursie Pedagogicznym dla czynnych zawodowo nauczycieli, prowadzonym przez Instytut Doskonalenia Kadr Pedagogicznych.

 

Ponieważ nauka i rozwój są jej pasją, nieustannie kontynuuje edukację uczestnicząc w wielu szkoleniach i warsztatach z zakresu edukacji, rozwoju osobistego i zarządzania. Wszystkie swoje umiejętności i doświadczenia wykorzystuje w kierowaniu szkołą. 

 

Kocha żyć świadomie, aktywnie, odważnie i w zgodzie ze sobą…

 

Prywatnie jest mamą Miłosza i Mateusza, uwielbia spędzać czas z rodziną, ze wspólnych chwil czerpie radość, energię i motywację do pracy.