logo szkoły Mentis

Szkoły Podstawowe
M e n t i s

Trwają zapisy do szkół Mentis

Trwają zapisy do Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej Mentis. Zapraszamy do naszych placówek:

1. przy ulicy Słodkiej 2 (Kobiałka)
  2. przy ulicy Piwoniowej 18 (Choszczówka)

Prowadzimy zapisy do zerówki i klas pierwszych Szkoły Podstawowej Mentis. Do pozostałych klas przyjmujemy uczniów w miarę wolnych miejsc.

Serdecznie zapraszamy na indywidualne spotkanie po uprzednim, telefonicznym umówieniu się:

Etapy rekrutacji do zerówki na rok szkolny 2017/2018

1. Rozmowa kwalifikacyjna z rodzicami i z uczniem
  3. Udział dziecka w zajęciach integracyjnych organizowanych przez szkołę

Etapy rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2017/2018

1. Rozmowa kwalifikacyjna z rodzicami i z uczniem
  3. Test wiedzy i umiejętności(opcjonalne
  4. Udział dziecka w zajęciach integracyjnych organizowanych przez szkołę
  5. Przedstawienie wyniku testu dojrzałości szkolnej

Etapy rekrutacji do klas II/III na rok szkolny 2017/2018

1. Rozmowa kwalifikacyjna z rodzicami i z uczniem
  3. Udział dziecka w lekcjach podczas dni próbnych organizowanych przez szkołę
  4. Przedstawienie świadectwa zakończenia poprzedniej klasy

Etapy rekrutacji do klas IV/VI na rok szkolny 2017/2018

1. Rozmowa kwalifikacyjna
  2. Spotkanie z psychologiem szkolnym
  3. Test wiedzy i umiejętności z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego(opcjonalne)
  4. Udział dziecka w zajęciach integracyjnych organizowanych przez szkołę
  5. Przedstawienie świadectwa zakończenia poprzedniej klasy oraz dodatkowych osiągnięć ucznia(Olimpiady, Konkursy, Zawody sportowe)

Szkoła Podstawowa Mentis
przy ul. Słodkiej 2

Szkoła Podstawowa Mentis
przy ul. Piwoniowej 18

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Opłaty

Czesne płatne jest przez 10 miesięcy od września do czerwca w terminie do 5 dnia każdego miesiąca.

W przypadku wpłaty czesnego za cały rok szkolny z góry: jednorazowo lub w dwóch ratach przysługują zniżki:

• 5% zniżki przy płatności jednorazowej z góry za cały rok szkolny (termin wpłaty do 5 września);
  • 2% zniżki w przypadku płatności w 2 ratach (terminy wpłaty: I rata do 5 września i II rata do 5 lutego).

Udzielamy 10% Rodzinnego Rabatu w przypadku, gdy do szkoły uczęszcza Rodzeństwo. Rabat dotyczy opłaty administracyjnej i czesnego dla drugiego oraz kolejnych Dzieci.

Wpłaty czesnego dokonywane są na konto organu prowadzącego:

Mentis sp. z o.o.
ul. Słodka 2

19 1050 1025 1000 0023 4041 9239

Szczegółowe warunki płatności zawarte są w Umowie o świadczenie usług edukacyjnych.

Najczęstsze pytania rodziców

Podstawowa różnica to metoda nauczania, jaką stosują te dwa typy szkół. W pierwszej, stosuje się metodę immersji, czyli "zanurzania” ucznia w świat języka obcego, w naszym przypadku języka angielskiego. W szkołach z rozszerzonym programem języka angielskiego, zajęcia prowadzone są w większym wymiarze godzin od wymaganej podstawy programowej, ale metodą komunikacyjną, czyli tradycyjną.

Czy mogą dołączyć do klasy już istniejącej? Dla dzieci, które nie uczęszczały wcześniej do szkoły dwujęzycznej, spotkanie z nową metodą jest poczatkowo wyzwaniem i tylko w taki sposób należy to traktować. Dzieci potrzebują czasu na wdrożenie się w nowe słownictwo, nowy sposób nauczania, po kilku miesiącach jednak, ze wsparciem metodycznym, zaczynają poruszać się w tym świecie swobodniej i bezpieczniej.

Szkoła niepubliczna jest kameralną szkołą, w której uczący nauczyciele znają wszystkie dzieci. Uczniowie, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą nie są anonimowi i zagubieni. W takiej szkole zdecydowanie łatwiej niż w szkole publicznej zauważyć przemoc i skutecznie jej przeciwdziałać. Ze względu na małą liczebność dzieci w klasach nauczyciele mogą zindywidualizować pracę z każdym uczniem, rozwijać samodzielność i poczucie własnej wartości dziecka. W szkole niepublicznej nauczyciele dostosowują wymagania do możliwości dzieci. Języki obce są realizowane na bardzo wysokim poziomie.