logo szkoły Mentis

Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa Mentis
u l .   P i w o n i o w a

Szlachetna paczka

Podobnie jak w latach ubiegłych w okresie przedświątecznym, w tym roku również postanowiliśmy przyłączyć się do akcji społecznej SZLACHETNA PACZKA.

W tym roku obdarujemy rodzinę Pani Doroty, która samotnie wychowuje dwoje dzieci: Sebastiana w wieku 12 lat i Wiktorię w wieku 10 lat (opis rodziny zamieszczamy poniżej). Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję i sprawienia tym samym, że Święta dla potrzebujących pomocy w tym roku będą być może choć trochę bardziej radosne i spokojne.

Wśród najpilniejszych potrzeb rodziny są:

- łóżko typu amerykanka (2m x 1m)
- buty: dla Sebastiana – zimowe, sportowe w rozmiarze 37, dla Wiktorii – zimowe, sportowe w rozmiarze 34 oraz dla Pani Doroty – przejściowe traperki w rozmiarze 40
- środki czystości – proszek do prania, mydło/żel myjący, płyny czyszczące
- żywność trwała – herbata, kasza, kawa, makaron, olej, ryż
- odzież: dla Sebastiana – kurtka zimowa, na szczupłą sylwetkę w rozmiarze 146, dla Wiktorii – spodnie przejściowe na szczupłą sylwetkę w rozmiarze 140 i dla Pani Doroty – kurtka przejściowa na szczupłą sylwetkę w rozmiarze S
- pomoce szkolne: plecaki na kółkach dla dzieci
- koc, ręczniki.

Rzeczy, które podarujemy rodzinie powinny być dla niej prezentem. Mogą, ale nie muszą być nowe. Jeśli będą to rzeczy używane – niech będą czyste i zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – sprawmy, by obdarowane osoby poczuły się naprawdę wyjątkowo.

Tych z Państwa, którzy zechcą się włączyć w akcję, serdecznie prosimy o wpisanie się na listę wywieszoną na drzwiach w szatni, bądź (jeśli nie bywacie Państwo w szkole) o informację na adres mailowy: aneta.fabisiak@szkola-mentis.edu.pl, które z powyższych artykułów możecie zapewnić. Od 27 listopada w szatni szkoły ustawiony będzie również pojemnik, w którym można zostawiać przyniesione rzeczy z listy potrzeb rodziny.

Ponadto od 27 listopada w Sekretariacie dostępna będzie puszka, do której wrzucać będzie można datki na skompletowanie SZLACHETNEJ PACZKI. W tygodniu 27 listopada – 1 grudnia br. przeprowadzona zostanie również zbiórka funduszy wśród dzieci z naszej szkoły – jeśli któreś z nich zechce podzielić się np. swoim kieszonkowym lub przekazać jakiś datek ze swojej skarbonki, to będzie taka możliwość. Chcemy w ten sposób zaprosić dzieci do włączenia się w ideę dzielenia się z drugim człowiekiem. W organizację akcji na terenie szkoły zaangażowali się nasi uczniowie z Gimnazjum.

Istnieje również możliwość przyłączenia się do akcji poprzez dokonanie przelewu. Prosimy o wpłaty z dopiskiem „Szlachetna paczka Piwoniowa” na rachunek Fundacji na rzecz wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży „Naprawdę warto” działającej przy szkole MENTIS.

Fundacja „Naprawdę warto”
ul. Słodka 2
Nr rachunku:  82 1050 1012 1000 0090 3086 3543

Ze wszystkich zebranych funduszy dokupione zostaną brakujące artykuły z powyższej listy, jak również – w miarę możliwości – artykuły zaspokajające dodatkowe potrzeby rodziny, tj. pralka, lodówka, kimono karate dla Sebastiana, sukienka dla Wiktorii czy opłacony kurs języka angielskiego lub kurs prawa jazdy dla Pani Doroty, podwyższający jej kwalifikacje.

Na stworzenie paczki mamy czas do 9 grudnia, kiedy to przekażemy nasz prezent dla rodziny do magazynu SZLACHETNEJ PACZKI.

Raz jeszcze bardzo zachęcamy do włączenia się w akcję i pomoc rodzinie w potrzebie w ten wyjątkowy, przedświąteczny czas.
OPIS RODZINY:
Pani Dorota (33 l.) samotnie wychowuje dwójkę dzieci - syna Sebastiana (12 l.) i córkę Wiktorię (10 l.) Kobieta od pięciu lat samotnie wychowuje dwójkę dzieci, poświęcając im cały swój czas. Niedawno przeszła operację wycięcia tarczycy, ponieważ miała nowotwór. Od pięciu lat remontuje też dom, w którym rodzina obecnie mieszka. Wszystko naprawia własnymi siłami, nie korzystając z pomocy fachowców. Utrzymuje rodzinę dzięki pracy na stanowisku kasjerki (1480 zł). Mąż płaci alimenty nieregularnie i w zaniżonych kwotach. Jej syn Sebastian cierpi na zespół nadpobudliwości (ADHD), a córka Wiktoria na dysgrafię, dysleksję, dyskalkulię. Miesięczny dochód na jednego członka rodziny - po odliczeniu kosztów utrzymania - wynosi 570 zł (w miesiącach, gdy ojciec zapłaci alimenty). Pani Dorota jest bardzo silną, zaradną kobietą, która mimo braku wsparcia nie załamała się, ale postanowiła walczyć o lepszą przyszłość dla swoich dzieci. Sebastian chodzi na karate - sport to jego wielka pasją i wiąże z nim swoją przyszłość - planuje zdawać na AWF. Z kolei Wiktoria pasjonuje się tańcem. Wśród najważniejszych potrzeb pani Dorota wskazuje łóżko dla dziecka - obecne jest zużyte i za małe. Bardzo ważne dla rodziny są buty oraz środki czystości.