logo szkoły Mentis

Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa Mentis
u l .   P i w o n i o w a

Biblioteka

Na początku czerwca klasa pierwsza wybrała się do pobliskiej biblioteki przy ulicy Raciborskiej. Część dzieci znała już tę placówkę, gdyż odwiedza ją regularnie z rodzicami lub starszym rodzeństwem. Dla pozostałych była to możliwość aby poznać panie, które pracują w tym magicznym miejscu, oraz zapoznać się z bogatą ofertą księgozbioru. Urzekająca atmosfera tego miejsca zrobiła na pierwszakach duże wrażenie. Dziewczynki zachwyciły się trójwymiarowymi książeczkami, natomiast chłopcy śledzili bibliografię Lewandowskiego i innych piłkarzy. Pani Kierowniczka objaśniła jak działa biblioteka i zachęciła do zapisania się. Na koniec dzieci podziękowały za pouczającą lekcję i otrzymały na pamiątkę kalendarze oraz zakładki do książek. Na pewno jeszcze tu wrócimy!