Jagoda Szpoton

Nauczyciel j. polskiego, ul. Piwoniowa 18

Warszawianka z wyboru. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją pedagogiczną i edytorską, i to Łódź jest jej miastem rodzinnym. 
Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem gimnazjalnym i maturalnym na stałe współpracującym z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Ukończyła liczne kursy doskonalające, między innymi:

· Praca z uczniem dyslektycznym w starszym wieku szkolnym;

Uczyć ciekawiej – aktywne metody i techniki w nauczaniu języka polskiego
Techniki teatralne na lekcjach języka polskiego;
Czytać, analizować, interpretować – propozycje interpretacyjno – metodyczne do wybranych tekstów literackich;
Wykorzystania wyników egzaminów zewnętrznych oraz wniosków
z badania osiągnięć uczniów w doskonaleniu pracy dydaktycznej szkoły;
Od scenariusza do inscenizacji;
Polonista mówi o sztuce.

Skończyła również studnia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa.

Ze szkołą związana od dawna, pracowała w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum, wdrażając autorskie programy nauczania, organizując liczne konkursy, a także prowadząc zajęcia pozalekcyjne, które dawały uczniom możliwość rozwijania własnych zainteresowań.
Uczestniczy również w Programie edukacyjno –terapeutycznym Ortograffiti
Uwielbia swoją pracę i podobnie jak J. Korczak sądzi, że „gdy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat”. Nauczanie jest jej wielką pasją, potrafi efektywnie współpracować z uczniami, jest zarówno mentorem jak i przyjacielem. Motywuje i inspiruje, a przy tym dba o to, by swój entuzjazm
i zaangażowanie przełożyć na konkretne efekty.

Uważa, że przedmiot, którego uczy jest właściwą podstawą do zrozumienia siebie. Kształtuje wrażliwość estetyczną, pomaga rozwijać się wszechstronnie i czuć więź z kulturą własnego narodu.

Optymistka, kobieta z humorem i autoironią konieczną do życia. Wolny czas najchętniej spędza, czytając, bo książki to jej wielka pasja. A kolejną są spacery po polskiej, piaszczystej plaży.