Dawid Jagielski

Dawid Jagielski - nauczyciel matematyki

Od najmłodszych lat ma kontakt z dziećmi i interesuje się kształtowaniem osobowości. Kończąc szkołę średnią był asystentem trenera Aikido - japońskiej sztuki walki. Już wtedy miał okazję obserwować sposób pracy instruktorów z dziećmi. Zamiłowanie do sportu rozbudziły w nim również Mazury, region gdzie się urodził i wychował. Będąc ratownikiem WOPR, instruktorem pływania i posiadając stopień mistrzowski w Aikido, wybór uczelni wyższej był oczywisty - Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego.

Wraz z kształtowaniem i rozumieniem ciała, nastąpiły pytania o umysł i samoświadomość. Poszukując na nie odpowiedzi postanowił zgłębić inną dziedzinę naszego życia - chemię. Studia techniczne obudziły dawno ukryte zainteresowania - matematykę. Ta zaczęła wypierać powoli wszechobecny sport z jego życia. W ten sposób trafił do jednej z warszawskich szkółek matematycznych dla dzieci, realizujących program Math Circle. Połączenie studiów biotechnologicznych na Politechnice Warszawskiej, pedagogicznych na AWF, studiów podyplomowych w Studium Kształcenia Kadr, liczne kursy e-learningowe oraz doświadczenie w pracy z ludźmi w każdym wieku pozwoliły mu na bliższe zrozumienie procesów poznawczych naszych umysłów, a także na wyrobienie własnego warsztatu pracy.

Parafrazując przysłowie - "nie dawaj biedakowi ryby, daj mu wędkę", stara się nie skupiać na przekazaniu wiedzy jako wartości samej w sobie, lecz umiejętności pozwalających pozyskać informacje samodzielnie, zweryfikować je oraz zastosować do rozwiązania problemu.