logo szkoły Mentis

Dwujęzyczne Gimnazjum Mentis
u l .   P i w o n i o w a

World Scholar's Cup

25 lutego nasza szkoła przystąpiła do organizowanych po raz pierwszy w Polsce zawodów World Scholar's Cup. Zgłosiliśmy w sumie 11 zespołów 3-osobowych. Przez miesiąc uczniowie byli przygotowywani do zawodów realizując pod okiem nauczycieli sylabus World Scholar's Cup- The Entangled World. Były to tematy z różnorodnych dziedzin- Science, History, Social Studies, Literature, Arts. Tematy wykraczały znacznie poza podstawę programową realizowaną w szkole podstawowej i gimnazjum- niektóre z tematów to: historia dyplomacji, czarny rynek, kryptowaluty, analiza języka plemienia Piraha, super pamięć, system nerwowy, teoria spirali milczenia, media społecznościowe. Uczniowie wzięli udział w następujących konkurencjach: Scholar's Challenge, Scholar's Bowl, Collaborative Writing, Team's Debate. Otrzymaliśmy wiele wyróżnień i wiele czołowych miejsc w tych konkurencjach. Miło nam też poinformować, że 10 z naszych 11 zespołów przeszło do finału World Scholar's Cup, tak zwanej Rundy Globalnej (ze wszystkich szkół biorących udział przeszło w sumie 28 drużyn). Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy naszym uczniom !

W kategorii Scholar's Bowl Junior Division 10 miejsce zostało przyznane drużynie 126 czyli Emilii, Alicji i Ninie z klasy 7, 9 miejsce zostało przyznane drużynie 130 czyli Zosi, Klaudii i Aleksandrowi z klasy 6.

W kategorii Scholar's Bowl Senior Division 1 miejsce zostało przyznane drużynie 143 czyli Kacprowi M, Nadii i Mikołajowi z klasy 2 gimnazjum

W kategorii Debate Champions Junior Division

Szymon W. z klasy 2 gimnazjum- 14 miejsce

Emilia z klasy 7 – 8 miejsce

W kategorii Debate Champions Senior Division

Kacper M. z klasy 2 gimnazjum- 9 miejsce

Nadia  z klasy 2 gimnazjum – 7 miejsce

Mikołaj z klasy 2 gimnazjum – 6 miejsce

W kategorii Writing Champions Junior Divison

Szymon W z klasy 2 gimnazjum – 24 miejsce

Kuba z klasy 2 gimnazjum – 21 miejsce

Julia z klasy 7 – 7 miejsce

W kategorii Writing Champions Senior Division

Alicja z klasy 2 gimnazjum – 10 miejsce

Kacper M. z klasy 2 gimnazjum- 9 miejsce

Oliwia z klasy 3 gimnazjum – 5 miejsce

Marek z klasy 3 gimnazjum – 4 miejsce

W kateogrii Challenge Subject Winner Senior Division wyróżnienie otrzymali

Arts- Piotr R. z klasy 2 gimnazjum

History – Piotr R. z klasy 2 gimnazjum

W kategorii Challenge- Arts Junior Honor Medals wyróżnienie otrzymał Jeremi z klasy 6. W tej samej kategorii Zuzia z klasy 2 gimnazjum zajęła 4 miejsce.

W kategorii Challenge- Arts Senior Division  Honor Medals wyróżnienie  otrzymali Mikołaj  i Kacper M. z klasy 2 gimnazjum. W tej samej kategorii Oliwia z klasy 3 gimnazjum zajęła 2 miejsce.

W kategorii Challenge- Social Studies Junior Honor Medals wyróżnienie otrzymali Klaudia i Emilia z klasy 7 oraz Szymon N z klasy 2 gimnazjum. W tej samej kategorii Maks z klasy 6 zajął 4 miejsce, a Tristan z klasy 6 zajął 2 miejsce.

W kategorii Challenge- Social Studies Senior Honor Medals wyróżnienie otrzymali Kacper M i Mikołaj z klasy 2 gimnazjum oraz Łukasz z klasy 3 gimnazjum.

W kategorii Challenge- History Junior Honor Medals wyróżnienie otrzymał Staś z klasy 2 gimnazjum, a Kacper G z klasy  2 gimnazjum zajął 5 miejsce.

W kategorii Challenge- History Senior Honor Medals wyróżnienie otrzymali Diana z klasy2 gimnazjum i Marek z klasy 3 gimnazjum.

W katergorii Challenge- Literature Junior Honor Medals wyróżnienie otrzymał Kuba z klasy 2 gimnazjum, a Klaudia z klasy 6 zajęła 4 miejsce.

W kategorii Challenge- Literature Senior Honor Medals wyróżnienie otrzymała Gabrysia S. z klasy 2 gimnazjum.

W kategorii Challenge- Science Junior Honor Medals, Zuzia z klasy 2 gimnazjum zajęła 3 miejsce, a Maks z klasy 6 zajął 2 miejsce.

W kategorii Challenge- Science Senior Honor Medals, wyróżnienie otrzymała Nadia z klasy 2 gimnazjum, a Kacper M. z klasy 2 gimnazjum zajął 2 miejsce.

W kategorii Challenge- Special Area Junior Honor Medals, wyróżnienie otrzymał Jeremi z klasy 6.

W kategorii Challenge- Special Area Senior Honor Medals, wyróżnienie otrzymali Mikołaj i Alicja z klasy 2 gimnazjum.

W kategorii Challenge- All Subjects Senior Medals, wyróżnienie otrzymał Kacper M. z klasy 2 gimnazjum.

W kategorii Top Debate Teams Senior Division, drużyna w składzie Nadia, Mikołaj, Kacper M. z klasy 2 gimnazjum zajęła 4 miesjce.

W kategorii Top Writing Teams Senior Division, drużyna w składzie Diana, Gabrysia i Alicja z klasy 2 gimnazjum zajęła 4 miejsce, drużyna w składzie Nadia, Mikołaj i Kacper M. z klasy 2 gimnazjum zajęła 3 miesjce, a drużyna w składzie Marek, Oliwia i Łukasz z klasy 3 gimnazjum zajęła 2 miejsce.

W kategorii School Top Scholar Junior and Senior Division, wyróżnienie otrzymali Emilia z klasy 7 i Kacper M. z klasy 2 gimnazjum.

W kategorii DaVinci Scholars Junior Division, Hania z klasy 6 zajęła 5 miejsce, Janek z klasy 6 zajął  4 miejsce, Agnieszka z klasy 6 zajęła 3 miejsce, Karol z klasy 6 zajął 2 miejsce.

W kategorii DaVinci Scholars Senior Division, Piotr O z klasy 2 gimnazjum zajął 2 miejsce a Aurelia z klasy 2 gimnazjum zajęła 1 miejsce.

W kategorii Champion Scholars wyróżnieni zostali Szymon W. z klasy 2 gimnazjum (24 miejsce), Emilia z klasy 7 (20 miejsce), Nadia z klasy 2 gimnazjum (10 miejsce), Mikołaj z klasy 2 gimnazjum (8 miejsce), Kacper M. (7 miejsce).

W kategorii Champion Teams, drużyna 143 w składzie Nadia, Kacper M i Mikołaj z klasy 2 gimnazjum zajęła 2 miejsce i zakwalifikowała się do rundy globalnej zawodów World Scholar's Cup.

Pozostałe drużyny zakwalifikowane do Rundy Globalnej:

Juniors

131- Maks, Agnieszka i Hania kl 6