Zajęcia prowadzi: Katarzyna Żebrowska

Klasy 2-4

Warsztaty muzyczne: „Z muzyką przez świat”

Piosenki i melodie ze świata
Gra na instrumentach etnicznych
Budowanie własnych instrumentów
Zabawy muzyczno-ruchowe 

Warsztaty są zaproszeniem w podróż po świecie. Poznamy piosenki i melodie w wielu językach i zabawy przy muzyce z całego świata. Elementy edukacji międzykulturowej przybliżą specyfikę i bogactwo spuścizny kultury odległych zakątków świata.
Nie zabraknie również polskiej muzyki, tradycyjnych zabaw czy piosenek, by nie było jak w powiedzeniu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Najważniejsze to dobra zabawa, róznorodność działań, zabaw i ćwiczeń.
Zajęcia prowadzi: Katarzyna Żebrowska. Zajęcia łączą różnorodne formy umuzykalniania (E. Jaques- Dalcroze’z, C. Orffa, B. Strauss,W. Sherborne): od śpiewu, gry na instrumentach perkusyjnych, poprzez body percussion (perkusję własnego ciała), aktywne słuchanie muzyki, zabawy ruchowe i taneczne z rekwizytami. Każdy uczeń będzie mógł znaleźć ulubione formy muzykowania, doświadczyć radości i pobudzającej mocy muzyki.
Oferta skierowana do uczniów klas 2, 3 i 4. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 min.  Na początku zapraszam chętnych na zajęcia próbne – termin wkrótce.