Koło siatkówki

Treningi siatkarskie RADOSNA SIATKÓWKA zostały przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży zainteresowanych sportem, a przede wszystkim siatkówką. Zajęcia w szkole Mentis odbywają się w sali sportowej lub na zewnątrz, jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne. Treningi prowadzone są przez wykwalifikowanego trenera oraz okazjonalnie przez profesjonalnych zawodników i zawodniczki o renomowanej pozycji w siatkówce na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Zaletą gry w siatkówkę jest ogromny wpływ na ogólną sprawność fizyczną oraz proporcjonalnie rozwinięte sylwetki grających. Siatkówka jest sportem zespołowym, uczącym współpracy pomiędzy uczniami, wymaga zaangażowania, a także wysiłku intelektualnego. Uprawianie piłki siatkowej jest zdecydowanie mniej urazowym sportem niż piłka nożna czy ręczna.

Zajęcia dostosowane są do poszczególnych grup wiekowych, w związku z czym w grupie dzieci z klas I – III prowadzimy sportowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami siatkówki oraz przygotowujące do treningów siatkówki, natomiast w klasach IV-VI oraz gimnazjalnych odbywają się już regularne treningi siatkarskie realizowane w ramach autorskiego programu szkoleniowego pod patronatem Fundacji Doroty Świeniewicz oraz Fundacji Aleja Gwiazd Siatkówki. Poprzez nasze treningi chcemy promować piłkę siatkową oraz zachęcać dzieci i młodzież do jej uprawiania. Intencją pojawiania się znanych autorytetów sportowych jest motywujące oddziaływanie na młodych sportowców.