Koło tańca towarzyskiego

Firma Dance Project została stworzona przez zawodowych tancerzy zajmujących się tańcem towarzyskim Katarzynę Żurawską i Marcina Niewiadomskiego.

Kasia i Marcin są parą taneczną od 15 lat, mają najwyższą klasę taneczną międzynarodową „S” w tańcu towarzyskim, są brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Par Zawodowych w tańcach latynoamerykańskich z 2011 roku, mają na swoim koncie wiele turniejów zagranicznych takich jak Blackpool Dance Festival, UK Championship. Obydwoje są dyplomowanymi instruktorami tańca. Firma Dance Project działa również jako zespół taneczny tworzący różne projekty taneczne na pokazy tańca. W zespole oprócz pary tanecznej występuje i uczy instruktorka i tancerka Alessia Surova, która występowała w „Tańcu z Gwiazdami” a obecnie można ją zobaczyć w spektaklu „Saligia” w teatrze Capitol. Kasia i Alessia jako duet dostały się do ścisłego półfinału programu telewizji Polsat „Got To Dance Tylko Taniec”. Instruktorzy, jako tancerze zawodowi, zajmują się uczeniem różnych form tańca zarówno dzieci jak i dorosłych. Prowadzą kursy tańca, szkolą pary turniejowe amatorskie pracują z dziecmi w przedszkolach i w klubach tanecznych.

Zajęcia prowadzone w przedszkolu noszą nazwę „klubu tanecznego” a ich myślą przewodnią jest podróż z tańcem przez świat. Dzieci poznają tańce pochodzące z Polski, tańce towarzyskie klasyczne, tańce egzotyczne z poszczególnych regionów Swiata oraz układy do najświeższych hitów muzycznych w danym roku. Dzięki takiej formie poznawania tańca dzieci uczą się nie tylko samego ruchu tanecznego ale różnorodności form tanecznych.