Prowadzący: Mateusz Pacholak

Koło judo

JUDO (kl. 1-3)

Klub Judo Lemur istnieję od 6lat. Wszystko zaczęło się od prowadzenia zajęć dodatkowych dla dzieci w przedszkolach przez dwóch zawodników Mateusza Pacholak i Mariusza Rowickiego, ale z czasem dzieci z przedszkoli podrosły i postanowiły kontynuować przygodę z judo . Tak Powstał Klub Judo Lemur , który dzisiaj spośród 500 swoich członków ma Mistrzów Warszawy oraz Mistrzów Polski a tylko w tym roku na wielu turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobył ponad 400 medali! Klub Współpracuje z 20 przedszkolami i 7 szkołami na terenie całej Warszawy a z tego aż 4 na Białołęce.

Judo znamy jako dyscyplinę olimpijską, w dosłownym znaczeniu znaczy "łagodną drogę", czy też "drogę do zwinności". Jest sportem rozwijającym bardzo wszechstronnie ze względu na różnorodne formy treningu. Trening obejmuje ćwiczenia ogólnorozwojowe, gimnastyczne, akrobatyczne, siłowe, zwinnościowe, stosuje się również w treningu gry zespołowe często zmodyfikowane w taki sposób, aby mogły stanowić przygotowanie do właściwego treningu judo. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno dziewczynki jak i chłopcy.

Judo rozwija u młodego człowieka wiele cech, zarówno fizycznych jak i intelektualnych, takich jak: zwinność, siłę, wytrzymałość, szybkość, spostrzegawczość, odwagę, odporność, koncentrację itp. Dzieci po takich zajęciach mają doskonały podkład do uprawiania innych dyscyplin indywidualnych czy zespołowych.

Dzieci nie muszą być w żaden specjalny sposób przygotowywane do zajęć; na początku wystarczą spodnie dresowe, koszulka z krótkim rękawkiem oraz chęć do zabawy. Dopiero po kilku tygodniach potrzebny jest strój zwany judogą, aby w pełni uczestniczyć we wszystkich ćwiczeniach.

Latem i zimą dzieci mają możliwość uczestniczyć w obozach, na których trenerzy wypełniają czas treningami, zabawą, wycieczkami. Zapewniają dzieciom odpowiedni sposób żywienia; dzieci z nadwagą mogą liczyć na pełne wsparcie trenerów w pokonaniu swojego problemu.

Dzieci nieśmiałe podczas zajęć w grupie uczą się kontaktu z innymi rówieśnikami.

Zajęcia judo są zalecane przez wielu psychologów dla dzieci z ADHD, ponieważ dają one dziecku możliwość wykorzystania swojej energii w dobrym kierunku, jakim jest poprawa ogólnego stanu zdrowia oraz rozwijanie chęci dążenia do doskonałości we wszystkim, co robi. Dyscyplina i zasady dobrego wychowania, wpajane młodym zawodnikom od najmłodszych lat, dodatkowo pomagają leczyć nadpobudliwość.