Prowadząca Paulina Jagielska

Klasy 1-3

Opis zajęć koła plastyczno-technicznego „Przygoda z origami”

„Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje

dla siebie radość tworzenia” (Zulal Ayture – Sheele)

Origami to tradycyjna japońska sztuka składania papieru. Stanowi ona ciekawą metodę wspierającą rozwój dziecka. Origami pobudza układ nerwowy, integrując w czasie składania papieru pracę obu półkul mózgowych. Dzięki temu uczeń odbiera wrażenia, angażując wszystkie możliwe zmysły.

Zajęcia koła origami mają za zadanie rozwijać, kształtować, odkrywać talenty, zdolności i zainteresowania dzieci. Stosowanie na zajęciach sztuki origami, pomaga stworzyć atmosferę aktywności twórczej, dokładności i precyzji manualnej, rozwija inicjatywę dziecka, zapewnia osiągnięcie sukcesu, motywuje do dalszej pracy, a także uczy dyscypliny. Origami cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, ponieważ sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonanej pracy.

Koło „Przygoda z origami” jest kierowane do uczniów klas I-III. Będzie odbywać się raz w tygodniu dla chętnych dzieci. Osobą prowadzącą zajęcia jest p. Paulina Jagielska.