Nauczyciel prowadzący: Mariusz Paweł Łubik

Klasy 4-6

KOŁO CHEMICZNE

Zajęcia koła chemicznego zostały przygotowane z myślą o klasach 4-6 w celu ukazania im ciekawszej strony nauki. Zajęcia będą w głównej mierze nastawione na hodowlę regularnych kryształów z przeróżnych, bezpiecznych substancji.  Zajęcia będą wzbogacone równieź o zajęcia z retrofotografii, któa polega na wywoływaniu zdjęć ze starych kliszy. Dzieci również dowiedzą się jak powstają nadruki na koszulkach i jak farbuje się tkaniny w przemyśle odzieżowym. Przewidziane są również zajęcia z chemii molekularnej min. przygotowanie jadalnego kawioru z dostępnych składników w kuchnii. W zajęcia będą wplecione elementy z dziedziny fizyki. Dzieci dowiedzą się dlaczego promieniowanie UV jest szkodliwe, jak powstaje obraz a na zajęciach zwieńczone będzie to w postaci budowy kamery Obscura. Pozytywnym elementem ubocznym tych zajęć będzie opanowanie przez dzieci materiału z chemii tj. metod rozdziału substancji, znajomość zasad BHP pracowni chemicznej, znajomość sprzętu laboratoryjnego itp. Zajęcia koła chemicznego pozwolą dostrzec dzieciom fakt, że chemia jako nauka jest dostrzegalna w każdej dziedzinie życia i jest bardzo nam potrzebna. W przyszłości pomoże im chętnej uczyć się tego przedmiotu w klasie 7.

Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godzinie 15.55.