Koło matematyczne kl. 4                  prowadząca  Agata Gołowicz

„ Matematyka jest delikatnym kwiatem, który rośnie nie na każdej glebie

i zakwita nie wiadomo kiedy i jak”      Jean Fabre

Celem zajęć jest rozbudzanie zainteresowań matematyką oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów.

W ramach koła uczniowie rozwiązują ciekawe zadania, mają możliwość sprawdzania i uzasadniania słuszności wybranej metody prowadzącej do uzyskania prawidłowego rozwiązania.

Poznają ciekawostki z historii matematyki.

Uczniowie przygotowują się do konkursów z matematyki. Zachęcam do systematycznego uczestnictwa w zajęciach i życzę powodzenie.

Koło matematyczne kl. 5 - 6                       prowadząca  Agata Gołowicz

„ Matematyka wyposaża nas w coś jakby nowy zmysł”    Karol Darwin

Celem zajęć jest poszerzanie i zgłębianie wiadomości matematycznych oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów.

W ramach koła uczniowie rozwiązują ciekawe zadania konkursowe i poszukują drogi do prawidłowego rozwiązania zadania. Uczą się uzasadniać wybranej metody.

Uczniowie przygotowują się do konkursów z matematyki. Zachęcam do systematycznego uczestnictwa w zajęciach i życzę powodzenia.

Koło matematyczne kl. 7 - 8                       prowadząca  Agata Gołowicz

„ Matematyka to nauka o liczbach, przestrzeni i  granicy.

Reszta jest tylko ich sprytną kombinacją”.    Marek Kordos

Celem zajęć jest zgłębianie wiadomości matematycznych oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów.

Uczniowie przygotowują się do konkursów z matematyki. Wymagana jest  systematyczność uczestnictwa w zajęciach. Życzę powodzenia.