Guten Tag!! Hallo!!

kółko  języka niemieckiego dla uczniów klas I-III

Na naszych zajęciach będziemy uczyć się języka niemieckiego poprzez zabawę  np. ‘’wer bist du?”Blindekuh, Puppentheater, gry językowe- Memory, domino, malowanki, wycinanki, piosenki, kolędy, niemieckie zwyczaje świąteczne, wierszyki i rymowanki.

Deutsch ist super!

Zajęcia z języka niemieckiego dla uczniów klas IV- VII

Na naszych zajęciach uczniowie dowiedzą się że język niemiecki jest super! Będziemy uczyć się języka niemieckiego poprzez zabawy, gry, piosenki , kolędy. Poznamy także ciekawostki i ważne informacje na temat krajów niemieckojęzycznych (położenie geograficzne, największe miasta: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu  - praca z mapą i tablicą multimedialną). Na kółku uczniowie będą także samodzielnie tworzyć  gry dydaktyczne  planszowe, karty do „Memory”, Domino.  Będziemy także śpiewać wiele piosenek niemieckojęzycznych.

Projekt- Kochen auf Deutsch

Wszyscy wiemy, ze gotowanie jest obecnie bardzo modne i popularne, więc dlaczego nie uczyć się języków obcych podczas gotowania?

Zapraszam na zajęcia  kulinarne w języku niemieckim – będziemy wyszukiwać niemieckie przepisy, oglądać niemieckojęzyczne programy kulinarne i gotować – Kochen auf Deutsch!! Guten Appetit

Fit in Deutsch!

Zapraszam uczniów klasy 5 , 7 i 8  na zajęcia przygotowujące do certyfikatu językowego z języka niemieckiego  Fit in Deutsch 1 ( poziom językowy A1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego).

Projekt E-twinning – zapraszam na zajęcia „Wir lernen und gebrauchen Deutsch" ze szkołami z Chorwacji, Turcji i Hiszpanii. Celem projektu jest wspólna nauka języka niemieckiego oraz używanie języka w komunikacji z uczniami z innych krajów.